Schemat zmiany biegów jest wytłoczony na gałce dźwigni zmiany biegów.
Skrzynia biegów jest w pełni synchronizowana w przypadku wszystkich biegów jazdy do przodu, aby zmiana biegów na wyższy lub niższy była ułatwiona.
Jeżeli twój pojazd wyposażony jest w wyłącznik blokady zapłonu rozruch będzie możliwy po wciśnięcia pedału sprzęgła
Nie należy dopuszczać, by wskaźnik obrotomierza (obr/min) znalazł się w czerwonym polu.
OSTROŻNIE
Kiedy jazda odbywa się w niskich temperaturach, zmienianie biegów może być utrudnione do momentu, aż olej w skrzyni biegów się rozgrzeje.
Jest to zjawisko normalne i nieszkodliwe dla skrzyni biegów.
Jeśli przy próbie zatrzymania pojazdu pojawią się trudności z ustawieniem dźwigni na pozycji 1 (pierwszego biegu) lub R (Biegu wstecznego), należy ustawić dźwignię zmiany biegów w pozycji luzu i zwolnić sprzęgło. Następnie wciśnij pedał sprzęgła z powrotem do dołu i ustaw dźwignię zmiany biegów na pozycji 1 (pierwszego biegu) lub R (Biegu wstecznego).
OSTROŻNIE
OSTRZEŻENIE
Jeśli w wymienionych przypadkach wspomniane środki ostrożności nie są przestrzegane, może nastąpić nieoczekiwane i nagłe ruszenie pojazdu.
Korzystanie ze sprzęgła
Przed dokonaniem zmiany biegów sprzęgło powinno zostać wciśnięte do końca, a następnie powoli zwalniane.
Podczas jazdy pedał sprzęgła powinien pozostawać całkowicie zwolniony. W czasie prowadzenia pojazdu nie należy opierać nogi na pedale sprzęgła. Może to powodować niepotrzebne zużycie. Nie należy częściowo zasprzęglać sprzęgła, aby na wzniesieniu utrzymywać samochód w miejscu. Powoduje to niepotrzebne zużycie. Aby utrzymać pojazd w miejscu na wzniesieniu, należy skorzystać z pedału hamulca lub z hamulca postojowego. Pedałem sprzęgła nie należy posługiwać się gwałtownie i w powtarzalny sposób.
OSTROŻNIE
Kiedy obsługuje się pedał sprzęgła, należy go wciskać w dół aż do oporu. Jeżeli pedał sprzęgła nie zostanie wciśnięty do oporu, sprzęgło może ulec uszkodzeniu lub wyda nieprzyjemny odgłos.
Redukcja biegów
Jeśli prędkość pojazdu musi zostać zmniejszona w dużym ruchu ulicznym lub podczas podjazdu pod strome wzniesienie, zanim silnik zacznie pracować z wysiłkiem, należy zredukować bieg. Redukcja biegu zmniejsza ryzyko zgaśnięcia silnika i pozwala na lepsze przyspieszenie wtedy, kiedy znów potrzebna jest większa prędkość. Kiedy pojazd jest prowadzony w dół stromego wzniesienia, redukcja biegu pozwala zachować bezpieczną prędkość i przedłuża żywotność hamulca.
Zapalniczka
Użycie zapalniczki jest możliwe, gdy
kluczyk w stacyjce znajduje się
w położeniu AKCESORIA (I) lub
ZAPŁON (II). Aby rozgrzać element
grzejny należy wcisnąć zapalniczkę do
jej gniazda. Zapalniczka odskoczy
automatycznie po rozgrzaniu.
...
Wyświetlacz informacyjny
Wyświetlacz informacyjny znajduje
się na desce rozdzielczej przy
zestawie wskaźników.
W zależności od konfiguracji, pojazd
może być wyposażony w
Graficzny wyświetlacz
informacyjny
LUB
7-calowy kolorowy wyświetlacz
...
Łańcuchy śniegowe (przeciwpoślizgowe)
Ponieważ ścianki boczne opon radialnych
są cieńsze, założenie niektórych
rodzajów łańcuchów śniegowych może
spowodować ich uszkodzenie. Z tego
względu zaleca się korzystanie z opon
zimowych zamiast ła ...