Toyota Corolla: Uruchamianie silnika

  1. Wersje z przekładnią bezstopniową: Sprawdzić czy dźwignia skrzyni biegów znajduje się w położeniu P i mocno wcisnąć pedał hamulca zasadniczego.

    Wersje z mechaniczną skrzynią biegów z funkcją automatycznej zmiany przełożeń: Sprawdzić czy dźwignia skrzyni biegów znajduje się w w położeniu neutralnym N i mocno wcisnąć pedał hamulca zasadniczego.

    Wersje z mechaniczną skrzynią biegów: Sprawdzić czy dźwignia skrzyni biegów znajduje się w położeniu neutralnym N i mocno wcisnąć pedał sprzęgła.

  2. Dotknąć przycisku rozruchu elektronicznym kluczykiem stroną z emblematem Toyoty.

    Gdy zostanie wykryty elektroniczny kluczyk, rozlegnie się sygnał akustyczny i przyciskiem rozruchu zostanie wybrany stan IGNITION ON.

    Jeżeli system elektronicznego kluczyka został wyłączony w funkcjach podlegających zmianie ustawień, przyciskiem rozruchu zostanie wybrany stan ACCESSORY.

  3. Wersje bez wyźwietlacza wielofunkcyjnego: Mocno wcisnąć pedał hamulca zasadniczego (wersje z przekładnią bezstopniową lub wersje z mechaniczną skrzynią biegów z funkcją automatycznej zmiany przełożeń) lub pedał sprzęgła (wersje z mechaniczną skrzynią biegów) i sprawdzić, czy zaźwieciła się lampka kontrolna systemu elektronicznego kluczyka (zielona).

    Wersje z wyźwietlaczem wielofunkcyjnym: Mocno wcisnąć pedał hamulca zasadniczego (wersje z przekładnią bezstopniową lub wersje z mechaniczną skrzynią biegów z funkcją automatycznej zmiany przełożeń) lub pedał sprzęgła (wersje z mechaniczną skrzynią biegów) i sprawdzić, czy na wyźwietlaczu wielofunkcyjnym pojawił się symbol
    .

Uruchamianie silnika


  1. Nacisnąć przycisk rozruchu.

Jeżeli silnik nie daje się w ten sposób uruchomić, należy skontaktować się z autoryzowaną stacją obsługi Toyoty lub innym specjalistycznym warsztatem.

Zatrzymywanie pracy silnika

Dźwignię skrzyni biegów należy przestawić w położenie P (wersje z przekładnią bezstopniową) lub neutralne N (wersje z mechaniczną skrzynią biegów z funkcją automatycznej zmiany przełożeń lub wersje z mechaniczną skrzynią biegów) i nacisnąć przycisk rozruchu, tak jak się to robi podczas normalnego wyłączania silnika.

Wymiana baterii

Powyższa procedura stanowi jedynie doraźny sposób postępowania. Zalecana jest jak najszybsza wymiana baterii w elektronicznym kluczyku.

Przełączanie stanów operacyjnych przyciskiem rozruchu

W kroku 3 powyższej procedury zwolnić pedał hamulca zasadniczego (wersje z przekładnią bezstopniową lub wersje z mechaniczną skrzynią biegów z funkcją automatycznej zmiany przełożeń) lub pedał sprzęgła (wersje z mechaniczną skrzynią biegów) i nacisnąć przycisk rozruchu.

Każde naciźnięcie przycisku rozruchu powoduje zmianę stanu operacyjnego, lecz uruchomienie silnika nie nastąpi.

Jeżeli elektroniczny kluczyk nie działa prawidłowo

  • Należy sprawdzić czy system elektronicznego kluczyka nie został wyłączony w funkcjach podlegających zmianie ustawień. Jeżeli tak, należy go włączyć.

    (Funkcje podlegające zmianie ustawień S. 609)

  • Sprawdzić, czy włączony jest tryb oszczędzania energii elektronicznego kluczyka. Jeżeli jest włączony, wyłączyć go.

    Zablokowanie i odblokowanie drzwi

    Przy użyciu mechanicznego kluczyka ( S. 110) można wykonać następujące czynnoźci: Zablokowanie wszystkich drzwi Odblokowanie wszystkich drzwi ...

    Gdy zostanie rozładowany akumulator

    Opisana poniżej procedura postępowania umożliwia uruchomienie silnika w przypadku, gdy akumulator ulegnie rozładowaniu. W razie potrzeby można zwr&oacu ...

    Zobacz tez:

    Systemy wspomagania kierowcy
    Ostrzeżenie Zadaniem systemów wspomagania kierowcy jest służenie mu pomocą, a nie zastępowanie go. Podczas jazdy pełna odpowiedzialność spoczywa na kierowcy. Korzystając z systemów wspomagania kier ...

    Regulacja ustawienia świateł reflektorów głównych
    Bez AFLS 1.Napompuj koła do ciśnienia zgodnego z wymaganym i usuń wszelkie obciążenia z pojazdu z wyjątkiem kierowcy, koła zapasowego i narzędzi. 2.Pojazd powinien być ustawiony na poziomej powierzchni. 3.Narysuj na ekranie pionowe linie ( ...

    Gniazda elektryczne
    Gniazda elektryczne służą do zasilania urządzeń przystosowanych do napięcia 12 V i o poborze prądu nieprzekraczającym 10 A (o mocy nieprzekraczającej 120 W). Z przodu Pociągnąć pokrywę, aby ją otworzyć, a następ ...

    Categorie